چهاردیواری‌های مخروبه‌ای که مدرسه نام دارند+عکس : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

برادران من ! امروز روز اختلاف نيست، امروز روز اين است كه همه با هم پيوسته بشويد ،همه با هم برادروار از كشور خودتان دفاع كنيد

— امام خميني(ره)

شبه‌جزیره‌ای که معلمانش "حق ایاب و ذهاب و اسکان" ندارند/چهاردیواری‌های مخروبه‌ای که مدرسه نام دارند+عکس

شبه‌جزیره‌ای که معلمانش “حق ایاب و ذهاب و اسکان” ندارند/

در منطقه‌ای عشایری که در مرز استان چهارمحال‌وبختیاری، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد واقع شده، شرایط به گونه‌ای است که معلمانش بدون دریافت حق ایاب و ذهاب و حقوق حداقلی بی‌ادعا مشغول خدمت کردن به دانش‌آموزان این مرز و بوم هستند.

یکی از معلمان مقطع دبیرستان که در منطقه محروم و عشایری “بارز و اوره”  تدریس می‌کند، درباره شرایط این منطقه می‌گوید: این منطقه دقیقا مرز استان چهار محال‌و بختیاری، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد می‌شود  و شرایط در اینجا به گونه‌ای است که از مناطق مرزی محروم‌تر و موقعیت مناسبی از لحاظ امکانات ندارد.

 این منطقه حالت شبه جزیره دارد؛ یعنی سه طرف آن را آب محصور کرده‌است، یک طرفش که استان خوزستان است، موقع بارندگی باید با لنج رفت‌و آمد کنیم.

 طرف دیگر آن که چهارمحال‌وبختیاری است، گردنه برف‌گیر و بارش‌های سنگینی دارد؛ در این منطقه تردد بسیار دشوار است و هنوز دارای گردنه خاکی است و آسفالت نشده است.خبرنگار ایلنا

                               3

 

1

 

4

2

بچه‌هایی که از روستاهای دیگر به روستای “بارز و اوره” می‌آیند، سرویس ندارند، البته در گذشته هزینه سرویس را اداره آموزش و پرورش چهارمحال می‌داد، که دیگر پرداخت نشد و امسال نیز سرویشان وانت بود.

خبرنگار ایلنا

ارسال یک پاسخ