روستاهای ما باید مراكز فعال كار و تلاش و پر از نعمت باشند و زنها نیز در كنار مردها می بایست تمام تلاش خود را به هر شكل ممكن در دوران سازندگی بكار گیرند و هیچكس نباید بیكاری را بر خود بپسندد ./ مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… خامنه ای

مسابقات شترسواری

 با حضور میهمانان داخلی و خارجی همایش ملی شتر و قرق‌های بومی در قلمرو طایفه تکله، چغور یورد شهرستان سرعین برگزار شد.

 آئین اختتامیه همایش ملی شتر در اردبیل،: زندگی در دنیای مدرن امروزی وامدار زندگی ایلات و عشایر است که با تولیدات و فعالیت‌ها خود زمینه‌ساز تأمین بخش مهمی از نیازهای امروزی هستند.

جامعه عشایری عاقل‌ترین گروه انسانی در حفظ طبیعت و محیط زیست به شمار می‌روند که در کنار تولیدات متنوع پروتئینی، لبنی و صنایع دستی مختلف کمترین آسیب را نیز به محیط زیست وارد می‌کنند.

وضعیت ایلات و طوایف عشایر شاهسون استان اردبیل و نقش این قشر در توسعه صنعت توریسم  آمادگی لازم و کافی را برای توسعه توریسم عشایری و اکوتوریسم دارد.

همایش ملی شتر و قرق‌های بومی به‌مدت ۳ روز از ۶ تا ۸ مردادماه در شهرستان سرعین برگزار شد، در روز نخست این همایش  با بومیان منطقه به ویژه شترداران دوکوهانه

برگزاری میزگردهای مختلف از جمله حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی، معیشت پایدار و اشتغال، قرق‌های بومی و محلی، کارگاه آموزشی انرژی نو و کارگاه مشارکتی منشور حقوق جوامع بومی و محلی از جمله برنامه‌های روز سوم این همایش ملی می باشد.

خبرگزاری تسنیم

ارسال یک پاسخ