نخستین جشنواره انگور در شهر سی‌سخت /تصاویر : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

بحمدا… با کمک همه اقشار ملت و عشایر محترم ایران این پیروزی تا اینجا حاصل شد

— امام خميني(ره)
خبرگزاری فارس: نخستین جشنواره انگور در شهر سی‌سخت برگزار شد+تصاویر

با حضور مردم و مسئولان و برخی از گردشگران حاضر در شهر سی‌سخت که برای بازدید از مناطق خوش آب و هوای دامنه قلل دنا به این شهر سفر کرده بودند نخستین جشنواره انگور در شهر سی‌سخت برگزار شد.

در این آیین  پژمان نیک‌اقبالی معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان، مدیرکل گردشگری، مدیرعامل بانک کشاورزی و تعدادی دیگر از مدیران کل استانی و مسئولان شهرستانی حضور داشتند عاقبت پس از سال‌ها و یا به عبارتی دهه‌ها جای خالی این جشنواره در مهد انگور جنوب کشور چنین جشنواره‌ای برگزار شد.

در این آیین نمایشگاهی خوب و در خور شأن در ابتدای ورودی سالن جشنواره برپا شده بود هر یک از بازدیدکنندگان با حضور در غرفه‌های ۱۴گانه نمایشگاه با محصولات انگور شهر سی‌سخت آشنا شدند و برخی نیز خریدهای خود را از غرفه‌هایی که علاوه بر انگور سایر محصولات این شهر در آن بود از جمله عسل و داروهای گیاهی انجام دادند.

در این جشنواره دو روزه که آیین اختتامیه آن  پنج‌شنبه و با حضور مسئولان ارشد استانی برگزار شد از تعدادی از باغداران سی‌سختی که سال‌ها از عمر خود را در راه باغداری و حفظ این محصول سپری کرده‌اند تجلیل به عمل خواهد آمد.

همچنین در کنار این نمایشگاه کارگاه‌های آموزشی برای باغداران برگزار شد که آخرین شیوه‌های علمی باغداری نوین را خواهند آموخت.

خبرگزاری فارس از دنا

 

ارسال یک پاسخ