مدیر کل جدید اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، تنها چند روز پس از انتصاب و معارفه از موزه های تابعه بازدید نمود.

آقای بحرالعلومی که خود از پیش قراولان مدیریت در رده های مختلف میراث بوده، بر خلاف مدیران پیشین که فرصت ملاقاتشان نیز دست نیافتنی بود، در نخستین روزهای انتصاب، با خوشرویی به بازدید از پتانسیل های تاریخی و فرهنگی منطقه پرداخته و با درایت تمام امیدواری قابل توجه ای را در میان دوستداران میراث برانگیختند.

در بازدید مدیر کل محترم از موزه مُهر و سکه کومش، مسائل و مشکلات موجود مطرح شده و برنامه های پیش رو نیز مورد بررسی قرار گرفت. در این بازدید قرار شد تا واحد مربوطه در میراث نسبت به سروسامان بخشیدن به وضعیت مغازه های محوطه پیرامون موزه و مسجد امام همکاری نموده و علاوه بر آن در خصوص اطلاع رسانی و معرفی هر چه بهتر موزه تازه تاسیس مُهر و سکه اهتمام بیشتری به خرج بدهد.

با فاصله زمانی اندکی پس از بازدید از موزه مُهر و سکه، شاهد حضور آقای بحر العلومی و همراهان در موزه عشایری ایل سنگسر بودیم. در این بازدید علاوه بر مرور تاریخچه و چرایی تاسیس موزه ایل سنگسر، مشکلات و مسائل موجود نیز مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاد شد تا با جدیت بیشتری مسائل مورد پی گیری قرار بگیرد. از جمله این مسائل، موضوع زمین یک هکتاری در دست واگذاری برای ایجاد باغ موزه ایل سنگسر در منطقه گردشگری دربند است.

Recent Recipes

آش سورانه؛ غذای محلی...

Posted on مرداد - ۵ - ۱۳۹۵

۰ Comment

خینگل (از اصیلترین غذا...

Posted on مرداد - ۳ - ۱۳۹۵

۰ Comment

آش ماست؛ افطاری به...

Posted on آذر - ۱۰ - ۱۳۹۲

۰ Comment

بادمجان پلو؛ غذای قزوینی

Posted on آذر - ۱۰ - ۱۳۹۲

۰ Comment

Recent posts

فرهنگ و آداب و...

Posted on مرداد - ۲۳ - ۱۳۹۶

۰ Comment

جشنواره ایلات و عشایر...

Posted on مرداد - ۲۳ - ۱۳۹۶

۰ Comment

بازی های ایل قشقایی

Posted on مرداد - ۲۳ - ۱۳۹۶

۰ Comment

تولیدات عشایری

Posted on مرداد - ۲۳ - ۱۳۹۶

۰ Comment

Sponsors

  • پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
  • پایگاه اطلاع رسانی دولت
  • پایگاه اطلاع رسانی مجلس
  • سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری