برادران من ! امروز روز اختلاف نيست، امروز روز اين است كه همه با هم پيوسته بشويد ،همه با هم برادروار از كشور خودتان دفاع كنيد

— امام خميني(ره)
فرش ایرانی

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از راه‌اندازی موزه فرش در استان خبر داد.

 بهمن عسگری صبح امروز در نخستین جلسه بررسی موزه فرش استان که با حضور ۲۰ نفر از مدعوین تخصصی فرش برگزار شد، اظهار داشت: برپایی و گشایش موزه‌‌‌ها در استان‌ها نشانگر هویت، فرهنگ، اصالت و نماد آن استان محسوب می‌شود.

در گذشته هیچ فردی از اعتبار فرش در استان دفاع نکرده است،  با راه‌اندازی این نمایشگاه دائمی قطعا روز به روز تولید کنندگان فرش برای احقاق اعتبار فرش دستباف وارد عمل می‌شوند.

در شرایطی از اقتصاد مقاومتی صحبت می‌کنیم که شاه بیت آن فرش دستباف است و یکی از حربه‌هایی که دشمن سعی می‌کند در آن مخربانه عمل کند حوزه‌ای است که در آن دانش بومی نداشته باشیم اما حوزه فرش دستباف حوزه‌ای است که در همه جای کشور، عشایر و روستاها دانش بومی آن را دارند.

ایجاد و تشکیل موزه فرش، حمایت داخلی مسئولان استان را می‌طلبد و موزه فرش با اعتبارات محدودی که دارد باید از سوی مسئولان استانی حمایت شود.

با توجهبه تخصصی بودن فرش استان و لزوم در نظر گرفتن استانداردهای اجرای موزه  تشکیل کمیته‌های تخصصی برای هر چه بهتر اجرا شدن موزه فرش ضروری است.

موضوع ایجاد و راه اندازی موزه فرش استان در جلسه شورای فنی مصوب و مقرر گردید نسبت به انجام هماهنگی‌های لازم توسط معاونت میراث فرهنگی از سازمان مرکزی و تهیه طرح محتوایی موزه اقدام شود.

در پایان جلسه از تولیدکنندگان فرش در زمینه راه‌اندازی موزه فرش نظرسنجی انجام و تمامی نقطه نظرات صاحب نظران فرش در زمینه‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خبرگزاری تسنیم از شهرکرد

دسته ها : اخبار

ارسال یک پاسخ