روستاهای ما باید مراكز فعال كار و تلاش و پر از نعمت باشند و زنها نیز در كنار مردها می بایست تمام تلاش خود را به هر شكل ممكن در دوران سازندگی بكار گیرند و هیچكس نباید بیكاری را بر خود بپسندد ./ مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… خامنه ای

unnamed

همزمان با اکران مستند سینمایی”من می‌خوام شاه بشم” در گروه هنر و تجربه، جلسه گفتگو و نقد و بررسی فیلم روز دوشنبه ۲۶ مرداد ماه ساعت ۱۷ با حضور کارگردان، مهدی گنجی و با اجرای منتقد سینماو مستند ساز، محمد سعید محصصی در سینما سوره برگزار می شود.
به گزارش ایسکانیوز، فیلم مستند ۷۰ دقیقه‌ای «من می‌خوام شاه بشم» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است. این مستند به زندگی «عباس برزگر» می پردازدکه یکی از برجسته ترین کارآفرینان عرصه اکوتوریسم است. وی با کمک خانواده‌اش از توریست‌های خارجی در دهکده گردشگری‌ که خودش درست کرده، پذیرایی می‌کند و آنها را به دیدن عشایر می‌برد. اما او رویای بزرگی در سر دارد و می خواهد یک ایل عشایری جدید تاسیس کند و خودش خان ایل باشد.
این مستند سینمایی با کسب جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند از سی و سومین جشنواره فیلم فجر در چندین جشنواره معتبر بین المللی به نمایش درآمده است. جشنواره های آمستردام (ایدفا) ، شفیلد انگلستان، مونیخ آلمان، میلنیوم بلژیک، پلنت داکس لهستان و… از جمله جشنواره هایی است که این فیلم در آنها به نمایش درآمده است. همچنین این فیلم کاندیدای دریافت جایزه شبکه تی آر تی ترکیه و جایزه کارگردانی جشنواره سینما حقیقت نیز بوده است.
از دیگر عوامل تولید این فیلم می‌توان به سحر رضوی (تهیه کننده)، اسماعیل منصف (تدوینگر)، حسن مهدوی و رضا گدازگر (صداگذار)، امین بهروز‌زاده و شعیب کمین‌پور (آهنگساز)، علی باقری (عکاس و طراح پوستر) و پویان شعله‌ور (کالریست)  اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ