برادران من ! امروز روز اختلاف نيست، امروز روز اين است كه همه با هم پيوسته بشويد ،همه با هم برادروار از كشور خودتان دفاع كنيد

— امام خميني(ره)

برگزاری رزمایش اقتدار عشایر بسیجی سراسر کشور

 “اصغر کوشکی” مدیر برنامه ریزی سازمان بسیج عشایری کشور:امام خمینی (ره) همیشه در فرمایشاتشان از عشایر به عنوان ذخائر انقلاب و آنها را همیشه بعد از نیروهای مسلح به عنوان پشتوانه نظامی انقلاب یاد می­ کردند و این رزمایش در راستای تقویت همین بعد نظامی عشایر است.

مدیر برنامه ریزی سازمان بسیج عشایری کشور با اشاره به اینکه یکی از خصیصه ­های عشایر، روحیه سلحشوری آنان می­ باشد، افزود: اگر نگاهی به دوران دفاع مقدس بیاندازیم خواهیم دید که عشایر همانند نیروهای مسلح در جنگ حضوری موثر داشته اند لذا این موضوع سازمان را بر آن داشت که جهت بالا بردن حفظ و انسجام عشایر و نشان دادن قدرت نظامی آنها برنامه­ ریزی کند و خدا را شکر با موافقت “سردار نقدی” ریاست محترم سازمان بسیج مستضغفین، این مهم محقق شد و مقرر شد در سال ۹۳ رزمایش بزرگ بسیج عشایر کشور در برنامه­ های مصوب سال قرار گیرد.

با توجه به وجود اقوام مختلف در ایران اسلامی و همچنین بالا بردن روحیه وحدت ملی، قرار بر این است از هر قوم حداقل یک گردان رزمی عشایر در این رزمایش حضور پیدا کند که علاوه بر توان نظامی، مبین وحدت ملی و همبستگی اقوام و مذاهب ایرانی باشد.

با همکاری معاونت مقاومت مردمی ستاد بسیج مستضعفین و توسط “سردار فضلی” جانشین محترم ستاد بسیج مستضعفین، کلیات طرح ابلاغ خواهد شد.

در سنوات گذشته در برخی استانها مانند لرستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه گردهمایی بزرگ عشایر مسلح برگزار شده بود ولی تمامی این برنامه ­ها فقط در حد گردهمایی بوده و تاکنون عشایر رزمایش ملی که با حضور همه اقوام برگزار شده باشد را برگزار نکرده ­اند.

نام عشایر دو مطلب را در اذهان تداعی می­کند؛

اول بعد اقتصادی (دام و لبنیات و صنایع ­دستی)،

دوم بعد نظامی؛ در این رزمایش هدف استفاده صحیح از توان رزمی عشایر می­ باشد و با توجه به اینکه در سالهای اخیر سازمان بسیج جامعه عشایری ۲۵۰ هزار نفر از عشایر را مسلح نموده است، به نظر می­ رسد برگزاری چنین رزمایشی که اقتدار عشایر را در کنار سایر نیروهای مسلح به نمایش بگذارد ضروری است.

دسته ها : اخبار

ارسال یک پاسخ