كتاب خاطرات جنگی تصرف ارتفاعات میمک (به سوي ميمك) علی کرم محمدیان : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

این عشایر ما در اطراف ایران پشتوانه های استقلال ایران بودند

— امام خميني(ره)

 انتشارات سوره مهر،

نویسنده کتاب «به‌سوی میمک»،علی کرم محمدیان

درباره این کتاب، گفت: داستان کتاب درباره  نخستین پیروزی ایران در ارتفاعات میمک است که توسط تیپ یک زره‌ای و عشایر ایل خزل در استان ایلام در جنگ تحمیلی صورت گرفته است.
این کتاب دربردارنده خاطرات سیاسی واجتماعی ‌ام در شش فصل است. فصل اول دربردارنده کودکی تا دبیرستان، شرایط زندگی و کوچ کردن عشایر به سمت میمک است. دوران دانشجویی، آغاز انقلاب تا بعد پیروزی انقلاب اسلامی، دوران جنگ تحمیلی و اتفاقاتی که در میمک رخ‌داده هم فصل‌های بعدی کتاب را شامل می‌شود.
این نویسنده درباره ویژگی اصلی این کتاب گفت: ویژگی اصلی این کتاب بیان ناگفته‌هایی از اولین پیروزی ایران در جنگ بوده که تابه‌حال گفته نشده است. در این کتاب ناگفته‌هایی از اختلاف‌نظرهای بین فرماندهان ارتش در آن زمان بیان شده است. ازجمله اختلاف فرمانده عملیات غرب با فرمانده لشگر. ارتش در آن زمان اعتمادی به نیروهای محلی نداشت و نهایتاً این مردم عشایر بودند که با تشکیل گروه‌های چریکی توانستند در آن زمانی که شایعه بود ارتش عراق شکست‌ناپذیر است بتواند میمک را از عراقی‌های باز پس بگیرند به‌طوری‌که در آن عملیات خود صدام فرماندهی عملیات را داشته ولی نتوانست میمک را از مردم بگیرد.
این کتاب به خاطر سلسه‌وار بودن و اینکه به‌صورت رمان و داستانی نگارش شده است مخاطب را جذب می‌کند به‌طوری‌که خواننده علاقه‌مند به خواندن ادامه داستان می‌شود.
به گفته محمدیان نگارش این کتاب حدود سه سال زمان برده است. همچنین این نویسنده معتقد است یک کتاب داستان و یا رمان باید دارای جذابیت و نوآورانه باشد تا بتواند مخاطب را علاقه‌مند به خواندن کند.

خبرگزاری شبستان

دسته ها : اخبار

ارسال یک پاسخ