عشایر و جهاد(دفاع مقدس) : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

برادران من ! امروز روز اختلاف نيست، امروز روز اين است كه همه با هم پيوسته بشويد ،همه با هم برادروار از كشور خودتان دفاع كنيد

— امام خميني(ره)

 ساده ترین، فوری ترین و کم هزینه ترین وسیله برای تقویت لشکر بسیج نیروهای مردمی منطقه یعنی عشایر بود.

 نقش عشایر در دفاع مقدس 

نقش عشایر در دفاع مقدس یک نقش برجسته است؛ با توجه به آن روحیه انقلابی، دینداری و  سلحشوری که در عشایر وجود دارد توانست سهم به سزایی در دفاع مقدس داشته باشد؛ عشایر به طور کلی وفادارترین مردم به انقلاب بودند؛ من تاریخ ایران را خوب مطالعه کرده‌ام؛ از ۲۰۰ سال قبل تاکنون تنها حکومتی که عشایر با آن کنار آمده و حمایت کرده‌اند، همین انقلاب اسلامی بوده است و تا سرحد جان و نثار بهترین عزیزانشان همکاری کرده‌اند، در همین استان کرمان حدود ۵ هزار رزمنده عشایر جبهه رفته وجود دارد که در این راستا عشایر استان کرمان ۵۶۵ شهید در دفاع مقدس تقدیم اسلام کرده است و در این میان سرداران بنامی مثل سردار شهید احمد سلیمانی، سردار شهید احمد شول، سردار شهید علیار شول و سردار شهید عیسی حیدری را شما می‌بینید و یا مثلا شما تعداد شهدای عشایر کشور را ۱۰ هزار نفر می‌بینید که حدود ۲۰ درصد شهدای دفاع مقدس را عشایر تشکیل داده‌اند.

در طول ۸ سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل به دشمنان ثابت شده عشایر تا پای جان از ارزش های انقلاب حفاظت و پاسداری می کند و مردم عشایر در کنار سایر اقشار ملت توانستند در طول دوران دفاع مقدس از کیان اسلام دفاع کنند.

عشایر پیوسته در سنگر حمایت از ولی فقیه بوده و در این مسیر جانفشانی می کنند. طاغوت نتوانست عشایر را جذب کند اما امروز، عشایر غیور و ولایت مدار به واسطه دلدادگی به اسلام، پاسداران عزت میهن اسلامی و ناموس پرست و کانون غیرت می باشند.
عشق و ارادت متقابلی بین رهبری و عشایر وجود دارد، دینداری، حفاظت از نظام اسلامی، ولایت مداری و عشق به میهن اسلامی را مهمترین ویژگی عشایر برشمرد. اگر عشایر در تمام  دوران انقلاب در مقابل تهاجم و حمله استکبار ایستاده اند به دلیل استکبار و سخت کوشی این قشر می باشد.

عشایر مردمی میهمان نواز، راستگو، سخت کوش و دلیر در برابر شرایط خاص محیط بردبار و با حد اقل امکانات زندگی می کنند. عشایر در دوستی بسیار ثابت قدم و وفادار ولی در دشمنی سر سخت می باشند.

عشایر قهرمان در صحنه های مختلف انقلاب حضوری چشمگیر داشته و آماده دفاع از آرمانهای والای انقلاب اسلامی هستند.

عشایر ما  در همه جبهه‌ها از غرب تا جنوب حماسه‌ها آفریدند که امروز لازم است برای قدردانی از آن همه جانفشانی به عشایر خدمت بیشتری کنیم.

ارسال یک پاسخ