سردارشهید حمید شبانپور ازایلات خمسه /ایل باصری : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

برادران من ! امروز روز اختلاف نيست، امروز روز اين است كه همه با هم پيوسته بشويد ،همه با هم برادروار از كشور خودتان دفاع كنيد

— امام خميني(ره)
تولد: ۱۳۳۷- مرودشت، عشایر باصری

سمت: معاون گردان حضرت زینب(س) – لشکر ۱۹ فجر
هدیه به حمید شبان پور صلوات

سردار شهید حمید شبان پور در سال ۱۳۳۹ در خانوادهای عشیره ای از ایلات خمسه ( ایل باصری ) چشم بر آبی آسمان گشود و دوران کودکی را در دامان پر مهر طبیعت سپری نمود . روستای کمال آباد در چند کیلومتری ارسنجان ، پنج سال تمام میزبان این غریبه کوچک بود و او که دلی جویای معرفت داشت . الفبای عشق و ایثار را در مدارس صمیمی روستا آموخت . وی در کنار درس جهت تأمین هزینه تحصیل و کمک به امرار معاش خانواده به کارهای مختلفی از جمله کشاورزی و دامداری اشتغال ورزید و همزمان تحصیلات خود را نیز تا مقطع دبیرستان ادامه داد .

مبارزات  شهید
شهید شبان پور از سال ۵۱ وارد صحنه مبارزه با حکومت سلطنتی طاغوت شد و مسئوولیت شاخه ای از مبارزین مخلف رژیم را در ارسنجان عهده دار گردید . وی بارها تحت تعقیب ساواک و نیروهای گمراه رژیم قرار گرفته و مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفت . وی در بجبوحه انقلاب در تبریز توسط نیروهای ساواک دستگیر و راهی زندان گردید با این همه دست از تلاش و مبارزه برنداشت و اندک زمانی بعد از آزادی به صفوف به هم فشرده قیام  پیوست .

مسئولیت ورشادت شهید

پاسدار شهید حمید شبان پور پس از پیروزی انقلاب با گذراندن آموزشهای لازم خود را آماده دفاع از میهن اسلامی نمود و آموخته های خود را در عرصه مبارزات هشت سال دفاع مقدس به مرحله عمل گذاشت وی با پذیرفتن مسئوولیتهای مختلفی از جمله معاونت گردان حضرت زینب ( س ) از لشکر ۱۹ فجر و مسئوولیت اکیپ شناسایی در تیپ امام سجاد ( ع ) در غالب عملیاتهایی که تا اواخر سال ۱۳۶۳ انجام پذیرفت شرکت نمود . این شهید بزرگوار علاوه بر مسئوولیتهای خطیری که در جبهه به عهده داشت مدتی نیز با عنوان یکی از اعضای فعال شورای سپاه مرودشت انجام وظیفه کرد . وی همچنین مدتی نیز مسئوولیت واحد طرح و عملیات را به عهده داشت .

شهادت

منطقه عملیاتی ‹‹ سومار ›› در تاریخ نهم اسفند ماه ۱۳۶۳ غروبی اندوهبار را در غم از دست دادن این سردار شهید در قاب مغموم آسمان به تصویر کشید و بدینسان ایلیاتی صبوری دیگر از اسب حماسه فرو افتاد . 

ارسال یک پاسخ