سردار شهید عبدالله اسکندری / مراسم ایشان باحضور بسیجیان ویاسداران سپاه عشایر فارس : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

شما عشایر محترم ایران و تمام اقشار ملت باید هوشیارانه توجه داشته باشید دست های خائن باز در زیر پرده مشغول فعالیت هستند

— امام خميني(ره)

گرامیداشت سردار شهید اسکندری در کوار

پیکر شهید اسکندری یکی از فرماندهان ایرانی مدافع حرم هنوز به کشور باز نگشته است. از اینرو مراسم بزرگداشت این سردار رشید اسلام ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح روز یکشنبه ۱۱ خرداد در حسینیه عاشقان ثارالله (ع) برگزار شد.

مراسم گرامیداشت سردار شهید عبدالله اسکندری، فرمانده سابق تیپ ۴۶ امام هادی (ع) کوار، روز گذشته ز با حضور پرشور مسئولین و مردم شهیدپرور شهرستان کوار در مصلای چهارده معصوم (ع) شهر کوار برگزار شد.

بسیج عشایر: صبح روز۱۱/خرداد ۹۳ مراسم گرامیداشت “سردار شهید عبدالله اسکندری” با حضور “سردار سلامی” جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استاندار فارس، امام جمعه شیراز و مسئولین کشوری و لشکری در حسینیه عاشقان ثارالله شیراز برگزار شد.

 سردار اسکندری که تا سال ۱۳۹۲ سمت مدیریت بنیاد شهید امور ایثارگران استان فارس را بر عهده داشت همزمان با خجسته عید مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلّی الله علیه و آله وسلّم به همراه رزمندگان مقاومت اسلامی به دفاع از حرم مطهر حضرت زینب کبری(س) و مقدسات مسلمانان پرداخت و به شهادت رسید.

 شهید اسکندری همزمان با خجسته عید مبعث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد صلّی الله علیه و آله وسلّم به همراه رزمندگان مقاومت اسلامی به دفاع از حرم مطهر حضرت زینب کبری(س) و مقدسات مسلمانان پرداخت و به شهادت رسید.

شهادت شهیداسکندری از زبان همسرش

شهید اسکندری از ابتدای امر وابسته به جهاد و فداکاری در راه حضرت حق بود و از آغاز دوران دفاع مقدس تا پایان در جبهه‌ها حضور داشت و بعد هم هرجا که نظام به فداکاری نیاز داشت فعالانه حضور می‌یافت. قطعا اگر دفاع از ولایت و امامت و کرامت اهل بیت(علیه السلام) در سوریه نبود، سردار شهید اسکندری در جای دیگری خدمت می‌کرد.شهید اسکندری در مراسم اعتکاف شرکت کرد و خدا می‌داند که در اعتکاف از خدا چه خواست که پس از اعتکاف برای دفاع از کرامت حضرت زینب(س) به سوریه رفت و در این راه شهید شد.

یک روز پس از انتشار خبر شهادت مدیر کل اسبق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس در خاک سوریه پایگاه‌های خبری وابسته به تروریست‌های تکفیری با انتشار دو تصویر مدعی شدند که این فرد را در کمین دو روز پیش گیر انداخته و وی را سربریدند.

سردار عبدالله اسکندری مدیر کل اسبق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس که به صورت خودجوش برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) به دمشق رفته بود در درگیری به تروریست‌های تفکیری به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

تروریستهای تکفیری مدعی شده‌اند که این فرد به هنگام بازگشت از شهرک استراتژیک «مورک» واقع در حماه به اسارت عناصر آنان درآمده و دو روز پیش ذبح شده است.

واقعا حیف بود که لقب شهید در کنار اسم حاج عبد الله ننشیند. کسی که ۳۵ سال در راه خدا شمشیر زده است از مریوان تا سوسنگرد تا والفجر ۸ تا روز آخر جنگ و تا به امروز.شهید اسکندری نشان داد پاسداری بازنشستگی ندارد.

۳ دیدگاه

 1. Mitra گفت:

  شهادت هـنر مــردان خــدا اســـتـــــــــ?

 2. جلیل قائدی گفت:

  سلام چه مرد شریفی بود ای والا مقام من از طرف کلیه سربازان پادگان الهادی کوار در دوره مدیریت شهید جهت شادی روح ان عزیز فاتحه می فرستم

 3. محمد حسین علیرمضانی گفت:

  امشب دل از یاد شهیدان تنگ دارم
  حال و هوای جبهه را بیرنگ دارم

ارسال یک پاسخ