سردار شهید خان میرزا استواری : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

عشایر در همه جاى کشور، از لحاظ فداکارى و شجاعت و شهامت، جزو بهترین افراد مردمند. هیچ‌کس شک ندارد که عشایر در راه اسلام و وطن اسلامى فداکارى کرده‌اند. هر کسى این را منکر بشود، منکر واضحات شده‌است./ مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… خامنه ای

زندگینامه
سردار شهید خانمیرزا استواری در سال ۱۳۳۸ در شهرستان مرودشت و در خانواده ای متدین و مذهبی دیده به جهان گشود و در دامان مادری مهربان و پدری با ایمان و زحمتکش پرورش یافت
تحصیلات شهید
 پس از طی مقاطع مختلف تحصیل موفق به اخذ مدرک لیسانس در رشته تربیت بدنی گردید . وی با آنکه علاقه خاصی به امور ورزشی داشت ، هیچ گاه از ادامه تحصیل باز نماند و بر حسب علاقه ، بار دیگر وارد دانشگاه شد و رشته دندانپزشکی را جهت ادامه تحصیل برگزید .
شهید استواری در حین تحصیل به شغل شریف دبیری اشتغال داشت و در سبزترین لحظات عمر با مبارزات حق طلبانه خویش علیه رژیم ستمشاهی همواره چون مبارزی جان بر کف و انقلابی در تمامی صحنه های خونرنگ انقلاب حضور داشت . پس از پیروزی انقلاب به خیل سربازان آقا اباعبدالله ( ع ) پیوست و لباس سبز سپاه زیبنده قامت رسای وی گردید و باشروع جنگ تحمیلی بر عرصه آتش و خون پای نهاد ودر عملیات شکست حصر آبادان ، قهرمانانه شرکت کرد و حماسه ها آفرید .
مسئولیتها ورشادتها
این دلاور مرد عرصه های نبرد بنا به درخواست فرماندهان وقت با قبول مسئوولیتهای خطیر در عملیاتهای مختلفی از جمله عملیات ۹۰۱۹ لشکر و عملیاتهای کربلای ۴ و ۵ شرکت کرد که در عملیات ۹۰۱۹ بر اثر اصابت ترکش مین به شدت مجروح و به پشت جبهه انتقال یافت .
شهادت آن شهیدوالامقام
این مجاهد نستوه که بارها جراحت تیر و ترکش خمپاره های دشمن را برجان پذیرفته بود سرانجام در هجدهم فروردین ماه سال ۶۶ در منطقه عملیاتی شلمچه کربلای ۵ عمیق ترین زخم فراق را با دیدار دوست مرهم نهاد و به خیل شهدای شقایق پیشه هشت سال دفاع مقدس پیوست .

 

ارسال یک پاسخ