زندگی نامه تنی چند از شهدای ایل بختیاری : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

عشایر در همه جاى کشور، از لحاظ فداکارى و شجاعت و شهامت، جزو بهترین افراد مردمند. هیچ‌کس شک ندارد که عشایر در راه اسلام و وطن اسلامى فداکارى کرده‌اند. هر کسى این را منکر بشود، منکر واضحات شده‌است./ مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… خامنه ای

تشییع و تدفین شهدای گمنام در چند دانشگاه کشور

شهید حاج حمید بنیاد  رهبر معظم حضرت آیت اله العظمی خامنه ای در مورد ایشان فرمودند : همه ی شما رزمندگان و بسیجیان باید مثل حاج حمید بنیاد باشید و ایشان را الگو و اسوه قرار دهید . حاج حمید بنیاد جانباز ۸۵%پس از تحمل سال ها رنج و ناراحتی به خیل شهدا پیوست.

شهید رضا بنیاد : برادر شهید حاج حمید بنیاد فرزند برومند ایل که در عملیات نصر در ماهوت عراق به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

 شهید غلامشاه سلطانی درعملیات  بیت المقدس به خیل شهدا پیوست (روحش شاد )

شهید هیبت اله سلطانی به اتفاق همسرش در سانحه ی دلخراش هواپیمایی ایرباس توسط ناوگان آمریکادر سال ۶۷ مورد حمله قرار می گیرد و به درجه رفیع شهادت نائل می شوند آن شهید بزرگوار یکی از خدمتگزاران صدیق کشورمان بود که در ایل هم زبانزد خاص و عام بود و هم از موقعیت و احترام خاص برخوردار بودند .

شهید محمد نصیر داودی رزمنده ای که تمام وجودش حفظ اسلام و مرزهای میهن اسلامی بود با شروع جنگ تحمیلی رهسپار جبهه می گردد و در مقابل دشمن زبون از پای نمی نشیند و سرانجام به خیل کاروان شهدای ایل بختیاری پیوست  آن شهید بزرگوار دارای اخلاقی حسنه ، مردم دار و از جوانان مؤمن ایل بود.

شهید محمدرضا آسترکی جوانی خوشنام ، خوش برخورد ، مؤمن و متعهد که در ابتدای جنگ  سن و سال کمی داشت بیشتر عمرش را در طی ۸ سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل سپری گردید . (روحش شاد)

شهید نجاتعلی آسترکی او هم همانند دیگر رزمندگان پابه پای آنان در جبهه های جنگ در مقابل دشمن بعث ایستادگی و رشادتهای از خود نشان داد که از زبان دوستانش شنیدنی بود و سرانجام به خیل شهدا پیوست  . او جوانی بی آلایش ، ساده زیست بود روحش شاد .

شهید منوچهر عبدالهی  فرزندی دیگر از عشایر وی دوران تحصیلات ابتدایی خود را در شهر لالی سپری نمود آن زمان درس خواندن برای فرزندان عشایری  مشکل بود  دوری از خانواده ، تنهایی ، کرایه نشینی و… شهید شهید با تمامی سختی ها دست و پنجه نرم می کرد ولی از درس و مشق خود غافل نمی شد دوران راهنمایی و دبیرستان را هم در لالی گذراند با شروع جنگ تحمیلی روانه جبهه و همانند دیگر شهدای ایلش به خیل شهدا پیوست

شهید علی شهقلی (سلطانی) که در اثر بمباران هوایی شهر خرم اباد توسط دشمن بعث به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

محمد شهقلی(سلطانی) برادر شهید علی شهقلی که ایشان هم در اثر همین بمباران به درجه ی جانبازی ۴۹ درصد نائل می گردد . و مادر شهید علی شهقلی و جانباز محمد شهقلی در اثر همین بمباران ها به درجه رفیع شهادت نائل می گردد .

شهید بابک سلطان پور (سلطانی) که در اوایل جنگ تحمیلی مفقودالاثر می گردد اما  در سال ۶۳ خبر شهادت ایشان به خانواده اش اعلام و پیکر پاکش در روستای کهشه از توابع مسجد سلیمان پس از تشییع به خاک سپرده می شود .

یک دیدگاه

  1. تشکربخاطرمطالب احمدابول بورمربی فوتبال مدیرمدرسه فوتبال بنفیکا ومارسی واستعدادیاب فولادخوزستان واستقلال تهران وعضواتحادیه وکانون مربیان فوتبال ایران وداری مدرک دی وسی وبی وآ ازفیفا ازکشورانکلیس باافتخارمیکم ازایل اول وندبریم وندم زلکی هستم

ارسال یک پاسخ