امید است به همت همه ملت، اقشار همه ملت، عشایر محترم ایران ، تمام اقشار ملت این بار سنگین به منزل برسد

— امام خميني(ره)
برپایی نمایشگاه صنایع دستی با حضور ۷ کشور در تهران/ اختصاص ۳۷۰ میلیارد برای مرمت بناهای تاریخی
خرم آباد – خبرگزاری مهر: همزمان با روز جهانی صنایع دستی نمایشگاه صنایع دستی با حضور هفت کشور دنیا در تهران راه اندازی می شود.

برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با حضور هفت کشور دنیا

روز سه شنبه هفته جاری مقارن با بیستم خردادماه نمایشگاه صنایع دستی با حضور هفت کشور دنیا در تهران راه اندازی می شود.

این نمایشگاه صنایع دستی با مشارکت همه استانهای کشور در تهران دایر خواهد شد.

برای صادرات در این بخش هیچگونه محدودیتی نداریم و صادرات این حوزه نیز مشمول شرایط مابقی کالاهای صادراتی است.طی شش ماه گذشته شاهد رشد ۲۰ درصدی صادرات صنایع دستی از کشورمان بوده ایم.

صنایع دستی هنرمندان در بسته بندی‌های شلخته
شلختگی بسته بندی صنایع دستی هنوز که هنوز است حل نشده و بسیاری از هنرهای دستی ایرانیان در میان روزنامه ها و کارتن های پیتزا و جعبه های کفش بسته بندی می شوند. با این حال معاون صنایع دستی کشور یکی از اتفاقات مهم حوزه بسته بندی صنایع دستی را استفاده نکردن فروشندگان نمایشگاه بین المللی از پلاستیک هنگام ارائه صنایع دستی به مشتریان اعلام کرده است.
 

در این میان برخی از مسئولان وقت صنایع دستی در ۷ سال اخیر گزارشی از چگونگی اهمیت دادن به بسته بندی صنایع دستی در دوره مدیریتشان ارائه می کردند. آن چنان که یحیی رحمتی معاون سابق صنایع دستی کشور با بیان اینکه در برابر هر پنج شغل در حوزه صنایع دستی یک شغل در زمینه بسته بندی ایجاد می شود می گفت: سال ۸۶ تنها سه درصد محصولات صنایع دستی مانند جواهرات بسته بندی مناسب داشتند اما تنها ۱۷ درصد کالاها دارای بسته بندی شده اند.

یحیی رحمتی به خبرنگار مهر گفت: در نمایشگاهی دو محصول سفال همدان را با یک رنگ، طرح و اندازه کنار هم قرار دادیم با این تفاوت که یکی از آنها دارای بسته بندی شکیل بود. بررسی استقبال مردم از این دو کالا نشان داد ۸۰ درصدمردم، محصولی که دارای بسته بندی بود بهتر دیدند تا کالای دیگر را.

اکنون که با گذشت بیش از ۷ سال هنوز برای بسیاری از هنرهای ایرانی بسته بندی مناسبی طراحی نشده و به نظر نمی رسد در نمایشگاه صنایع دستی سال ۹۳ که از امروز بیستم خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی آغاز به کار کرده، شاهد تحولی در بسته بندی صنایع دستی باشیم پس شاید بهتر باشد که تولید کنندگان به سمت طراحی بسته بندی برای کالاهای هنری شان بروند تا بتوانند آن محصول را بیشتر و بهتر بفروشند.

ارسال یک پاسخ