دانشجوی شهید سردارآیت اله اکبری باصری «خانواده ای باسه شهید» : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

عشایر در همه جاى کشور، از لحاظ فداکارى و شجاعت و شهامت، جزو بهترین افراد مردمند. هیچ‌کس شک ندارد که عشایر در راه اسلام و وطن اسلامى فداکارى کرده‌اند. هر کسى این را منکر بشود، منکر واضحات شده‌است./ مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… خامنه ای

شهید اکبری باصری

 

 شهید اکبری از عشایر غیور روستای شهید آباد – آباده – فارس در تاریخ ۱۳۴۷ پا به عرصه زندگی گذاشت. پدر ایشان آقا پرویز از عشایر زحمت­کش و مادر ایشان خانم زینب خاتون از خانواده­ای جوانمرد بودند. بعدها به دلیل اینکه گذران زندگی بهتری داشته باشند خانواده اکبری به همراه تعدادی از مردم طایفه در روستای شهید آباد که بعدها به این نام بدلیل تعداد زیاد شهدا معروف و نامگذاری شد کوچ کرده و ساکن شدند.

تحصیلات شهید

شهید اکبری دوران ابتدایی را در مدرسه عشایر و بقیه­ی دوران تحصیلی خود را در روستای شهیدآباد و سعادت شهر شیراز و قسمتی از دبیرستان را در خود شیراز گذراندند.

پدر ایشان به شغل شریف کشاورزی مشغول می­شود و نان حلال بر سر سفره­ی محقر خود می­آورد و ایشان با تربیت صحیح مادر و پدر خود به سن بلوغ می­رسد و ازدواج می­کند که از ایشان دو پسر به یادگار مانده است که هم اکنون در تهران و شیراز دانشجو هستند.

از همان ابتدا تدین و دین داری اصلی شهید اکبری می­شود و زمانی هم که امام دستور بسیج نیروها علیه دشمن متجاوز را صادر می­کند با جان و دل به امام خمینی لبیک می­گوید

رشادت وشهادت

اولین بار در عملیات فتح­المبین به جبهه اعزام شد. بعدها به دلیل شایستگی­هایی که در تقویت نیروها و آموزش آنها از خود نشان داد به عنوان مسئول آموزش و عقیدتی تیپ حضرت احمدبن موسی انتخاب شد و به عنوان یک سپاهی از آرمان­های انقلاب اسلامی پاسداری کرد . ایشان پس از سالها خدمت و جان­فشانی در عملیاتی در منطقه فکه در اثر انفجار و شدت سوختگی به لقاءا… پیوست و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

لازم به ذکر است که ۲ برادر ایشان نیز زندگی این شهید بزرگوار را الگوی زندگی خود قرار دادند و بخاطر اخلاص و تربیتی که از پدر و مادر و برادر شهید خود دیده بودند آنها نیز به درجه رفیع شهادت رسیدند.

راهشان پرره رو باد. آدرس: فارس- آباده – روستای شهیدآباد

 

ارسال یک پاسخ