بحمدا… با کمک همه اقشار ملت و عشایر محترم ایران این پیروزی تا اینجا حاصل شد

— امام خميني(ره)

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرکل امور ایلات و عشایر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، اظهار داشتک با عنایت به تکلیف ملی ما در قبال تقدیر از خدمات عشایر به انقلاب و همراهی آن ها به مشروطه خواهان تا به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی از میان صد و یک ایل مستقل، ۳۳ ایل بزرگ کشور منتخب و به مدت ۱۰ روز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

محمدعلی حضرتی افزود: در این نمایشگاه ایلات و عشایر در قالب چادر، کومه و کپر نحوه زندگی یک ساله خود را به نمایش خواهند گذاشت.

وی اضافه کرد: نشست اعضای کمیسیون عشایر، امور مجلس و مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با سران ایالت و عشایر و حضور در راهپیمایی یوم ا… ۲۲ بهمن با لباس بومی و برگزاری جشنواره های پوشاک سنتی، غذا و موسیقی هر ایل از برنامه های حاشیه ای این جشنواره خواهد بود.

در ادامه نیز مجتبی رجایی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در خصوص این جشنواره گفت: از استان خراسان رضوی نیز دو طایفه از شهرستان های خواف و قوچان از میان ۱۰۱ ایل کل کشور منتخب و در این جشنواره حضور خواهند داشت.

 

اطلاعات بیشتر: yjc.ir

ارسال یک پاسخ