عشایر در همه جاى کشور، از لحاظ فداکارى و شجاعت و شهامت، جزو بهترین افراد مردمند. هیچ‌کس شک ندارد که عشایر در راه اسلام و وطن اسلامى فداکارى کرده‌اند. هر کسى این را منکر بشود، منکر واضحات شده‌است./ مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… خامنه ای

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار بهمن ریحانی ظهر امروز در جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی دو روزه بسیج عشایر استان کرمانشاه که در پارک شرقی شهر کرمانشاه برگزار شد، بیان داشت: امنیت امروز را مرهون جان‌فشانی شهدا هستیم و شهدا ستارگان درخشان آسمان بشریت هستند.

ریحانی عنوان کرد: عشایر نقش بزرگی در دفاع مقدس داشتند و داوطلبانه و متعهدانه از مرزهای ایران اسلامی با رشادت دفاع کردند.

وی با اشاره به اینکه عشایر توانمندی زیادی داشته و دارند، تصریح کرد: هرگز نباید ظرفیت بالای عشایر غیور را از یاد ببریم.

به گفته جانشین فرماندهی سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه، عشایر همواره در صحنه بوده و در دفاع مقدس تشخیص دادند که نظام به آن‌ها نیاز دارد و به انقلاب وفادار بوده‌اند.

ریحانی عشایر را مردمانی بردبار، صادق، باصفا و سخت‌کوش عنوان کرد و افزود: عشایر کمترین توقع را دارند و نیاز جامعه شهری به تولیدات عشایر بستگی دارد.

جانشین فرماندهی سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه تاریخ رشادت‌ها و دلاوری‌های عشایر را ثبت کرده، عشایر غرب کشور را موجب سربلندی استان‌های غربی دانست.

ریحانی با بیان اینکه عشایر نسبت به جمعیت جامعه خود، بیشترین بازدهی را دارند، گفت: جایگاه عشایر باید همواره شناخته شود و ادارات به مشکلات عشایر با جدیت رسیدگی کنند.

وی محکم شدن باورهای دینی را از آثار دفاع مقدس عنوان کرد و ابراز داشت: در دوران دفاع مقدس دیدیم که با ولایت‌مداری پیروز هستیم و امروز با این پشتوانه در تحریم‌ها و تهدیدها پیروز و سربلند هستیم.

جانشین فرماندهی سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه اعلام کرد: اگر رئیس جمهور با اقتدار در سازمان ملل از حقوق ملت ایران دفاع می‌کند، به‌واسطه پایگاه مردمی نظام است.

ریحانی به پیشرفت‌های همه‌جانبه ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز جمهوری اسلامی جزو کشورهای تاثیرگذار در معادلات جهانی است.

دسته ها : اخبار

ارسال یک پاسخ