بحران آب اصلی‎ترین مشکل عشایر جیرفت است : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

شما عشایر محترم ایران و تمام اقشار ملت باید هوشیارانه توجه داشته باشید دست های خائن باز در زیر پرده مشغول فعالیت هستند

— امام خميني(ره)

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار جیرفت گفت: اصلی‎‌ترین مشکل عشایر این شهرستان بحران آب است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، محمود سالاری در جلسه شورای عشایری شهرستان جیرفت با بیان این مطلب اظهار داشت: به دلیل کمبود بارندگی و خشکسالی‎های پی در پی این منطقه با بحران آب مواجه شده با این حال دولت تلاش‎های بسیاری در راستای رفع این مشکل انجام داده است.

 

وی افزود: در شهرستان جیرفت ۱۶۵ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد آب آشامیدنی هستند که با پیگیری‌ها و مکاتبه‌های انجام شده در حال رفع این مشکل هستیم.

 

سالاری با قدردانی از خدمات امور عشایر جیریفت به عشایر، گفت: روزانه با تانکر آبرسان سیار برای عشایر آبرسانی انجام میشود، اما این امر کفایت نمی‎کند و باید کار اساسی در این زمینه انجام گیرد.

 

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار جیرفت بیان کرد: عشایر قشری کم‎توقع هستند که با حداقل امکانات در دور افتاده‎ترین مناطق زندگی می‎کنند، بنابراین باید با برنامه‎ریزی صحیح و اصولی برای عشایر در بحث آب، برق، بهداشت، آموزش، واکسیناسیون دام‎ها و …خدمات شایسته و در خور شأن به آنان ارائه دهیم.

 

وی با اشاره به راه های عشایری خاطرنشان کرد: در فصل کوچ راه‎های عشایری بعضاً به دلیل کمبود اعتبارات یا تسطیح نشده و یا هیچ اقدامی برای آن‎ها انجام نشده است و مسئولان راه و شهرسازی باید در این زمینه همکاری لازم را با امور عشایر انجام دهند.

دسته ها : اخبار

ارسال یک پاسخ