انس با قرآن سکوی پرش معلم عشایر سیستانی : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

عشایر در همه جاى کشور، از لحاظ فداکارى و شجاعت و شهامت، جزو بهترین افراد مردمند. هیچ‌کس شک ندارد که عشایر در راه اسلام و وطن اسلامى فداکارى کرده‌اند. هر کسى این را منکر بشود، منکر واضحات شده‌است./ مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… خامنه ای

آثار پر برکت حفظ قرآن، سکوی پرش معلم سیستانی به سمت موفقیت در زمینه‎های هنری شد.

خبرگزاری فارس: انس با قرآن سکوی پرش معلم سیستانی/ آرزو دارم آثارم را به مقام معظم رهبری تقدیم کنم

رمضان نورا معلم هنرمندی است که در سال ۱۳۵۸ در خانواده‌ای کشاورز در منطقه سیستان متولد شد.

وی از کلاس پنجم دبستان حفظ کل قرآن مجید را با کمک و یاری معلم قرآن خود از دبستان آغاز کرد و ظرف مدت چهار سال توانست کل کلام الله مجید را حفظ کند و درمسابقات گوناگون قرآنی موفق به کسب مقام‎های درخشان در زمینه حفظ شده است.این معلم سیستانی می‌گوید: رفع مشکلات زندگی و پیشرفت موفقیت من در زندگی از مهم‌ترین آثار انس من با قرآن کریم است.

وی می‌گوید: از سال ۷۶ به عنوان معلم پرورشی وارد آموزش و پروش استان سیستان و بلوچستان شده‌ام و در مناطق روستایی و عشایری استان خدمت کرده و در حال حاضر در منطقه عشایری سفیده آبه از توابع زاهدان در حال خدمت و آموزش به فرزندان عشایر هستم.

نورا ادامه داد: فعالیت‌های فرهنگی و هنری را از سال ۸۵ به صورت جدی در رشته‌های نقاشی، خطاطی هیپنوتیزم و غیره آغاز کرده‌ام که نخستین اثر فرهنگی و هنری من کتابت یک کیلومتر قرآن کریم  بر روی پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در سال ۸۵ که در ۱۳ آبان همان سال برروی دستان مردم شریف زاهدان رونمایی و در نمایشگاه کانون مساجد به معرض دید عموم در آمد.

این معلم جوان ادامه داد: تاکنون ۱۸ اثر فرهنگی و قرآنی را تاییدیه ثبت رکوردهای گینس گرفته‌ام که چند نمونه بارز آن را می توان کتابت قرآن مجید به ارتفاع برج میلاد، کتابت وصیتنامه سردارشهیدحاج قاسم میرحسینی با زعفران بر روی پارچه ای به طول ۳۳ متر به مناسبت سی و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس در سال۹۲، طراحی چهره شهدای هسته‌ای کشور و شهدای حوادث تروریستی و معلم استان با تربت پاک کربلا در سال گذشته،حکاکی چهره شهدای غواص استان برروی سنگ و رونمایی از آنها در زیرآب‎های دریای عمان و تعدادی زیادی از آثار هنری دیگر در زمینه‎های قرآنی و فرهنگی  نام برد.

وی می‌گوید: با توجه به علاقه‌ای که به شهدا به ویژه شهدای منطقه سیستان دارم، دوست دارم ادامه دهنده راه آنها باشیم، تلاش می‎کنم هنرم را در مسیر ترویج فرهنگ قرآنی در بین جوانان گسترش دهم.

او معتقد است: تنها آرزویم این است که یکی از آثار که طی چند سال گذشته انجام داده‎ام را به عنوان کوچک‌ترین سرباز سیستانی مدافع انقلاب و فرهنگ اسلامی به مقام معظم رهبری تقدیم کنم.

نورا گفت: اگر خواننده ترانه‎های پاپ قصد آمدن به زاهدان را داشته باشد از روزها قبل در نقاط مختلف شهر شاهد بنرهای تبلیغاتی وی هستیم، اما اگر حرکتی فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ قرآن انجام شود متاسفانه هیچ گونه اطلاع رسانی توسط رسانه‎های عمومی یا مراکز تبلیغاتی صورت نمی‎گیرد.

از جمله آثار این معلم پرورشی مقطع متوسطه و راهنمایی شهرستان زاهدان، کتابت زیارت عاشورا به فاصله بین الحرمین که در دهه محرم سال۹۱ در بین الحرمین رونمایی شد، کتابت سوره فجر به ارتفاع برج آزادی به مناسبت دهه فجر، حک کردن ذکر تسبیحات حضرت فاطمه زهرا(س) که مشتمل بر صد محراب می باشد، مهر زدن ۱۲۴ هزار صلوات به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) درون بزرگترین دفتر دنیا، کتابت زیارت وارث جامعه کبیر به ارتفاع مناره های حرم امام هادی(ع) که در سامرا رونمایی و تقدیم به بارگاه ملکوتی امام هادی(ع) شد، احداث زیباترین باغچه دنیا با استفاده از ۳۱۳ عدد گل ناز نوشتن دو بار جمله الهم عجل لولیک الفرج که تقدیم به مزار شهدای زاهدان شد، کتابت وصیتنامه امام خمینی(ره) ۶۰ صفحه به فاصله بهشت زهرا(س) تا حرم امام خمینی(ره) که در حرم رهبرکبیر انقلاب اسلامی رو نمایی و تقدیم بیت امام(ره) در جماران شد، تابلو نورانی ترکیب از پرچم وآیات قرآن، کتابت سریع‌ترین قرآن دنیا به مدت ۳۰ روز در رمضان هر روز یک جزء قرآن، کتابت وصیتنامه شهید میرحسینی به طول ۳۳ متر و منقش به جوهرزعفران به مناسبت هفته دفاع مقدس است که می باشد که تاکنون ۱۳ مورد از آنها را به ثبت رسانده است.

۲ دیدگاه

  1. سلام اقای حضرتی

    از انجا که معلم ضربان قلب زندگی من بود وهست واز انجا که مهربانی معلم تنها دلخوشی من برای حضور در کلاس درس بود واز انجا که معلم تنهاتکیه گاه من برای سفر به وادی علم واگاهی بود .پس می ستایم انهایی را که حتی یک کلمه برای خوب زیستن به من اموختند . به همین بهانه به شما درود می فرستم و توان قلم وادب ودرس شما را در این دنیای مجازی می ستایم و افتخار می کنم به نوشته ها وگفته ها ی شما .تبریک میگم واز خداوند قادر برایتان شادی روز افزون وسلامتی ارزودارم .موید باشید .
    کسی که همیشه شاگرد معلمانش مانده است

    • محمدعلی حضرتی گفت:

      سلام بر نجفی عزیز و احساسات پاک امیخته با شعور تان از اینکه ارامش خاطر معلمانی هستید که سرمایه های جاودان حیثیت بشری اند به شما میبالم امیدوارم از کمکهای همیشگی تان در این سایت بهره مند شوم.

ارسال یک پاسخ