عشایر در همه جاى کشور، از لحاظ فداکارى و شجاعت و شهامت، جزو بهترین افراد مردمند. هیچ‌کس شک ندارد که عشایر در راه اسلام و وطن اسلامى فداکارى کرده‌اند. هر کسى این را منکر بشود، منکر واضحات شده‌است./ مقام معظم رهبری حضرت آیت ا… خامنه ای

رئیس هیئت ورزش های روستایی و بازی‌های بومی محلی اصفهان گفت: پنجمین المپیاد فرهنگی ـ ورزشی ملی عشایر ایران به مناسبت هفته کرامت انسانی و یادواره ریاست جمهوری به میزبانی شهرستان سمیرم اصفهان برگزار می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مهدی اسدی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: پنجمین المپیاد فرهنگی ورزشی ملی عشایر ایران در دو بخش بانوان و آقایان در روزهای ۱۴ و ۱۵ مرداده ماه در روستای ییلاقی فتح‌آباد منطقه وردشت شهرستان سمیرم اصفهان برگزار می‌شود.

 

وی افزود: این رقابت‌ها به مناسبت هفته کرامت انسانی و یادواره ریاست جمهوری تدارک دیده شده و نمایندگان ۲۵ استان در این دوره از رقابت‌ها حضور خواهند داشت.

 

اسدی بیان داشت: این رقابت‌ها در رشته‌های سوارکاری، تیر‌اندازی روی اسب، تیراندازی به اهداف ثابت با تفنگ بادی، حمل اجسام با مشک آب، کشتی کمر‌گیری و حرکات آکروباتیک روی اسب برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: تیم‌های برتر این دوره از رقابت‌ها راهی مسابقات جهانی روستایی و عشایری  که در شهریور ماه سال جاری در کشور قرقیزستان و در رشته‌های سوارکاری، تیروکمان روی اسب و حرکات آکروباتیک برگزار خواهد شد، می‌شوند.

دسته ها : اخبار

ارسال یک پاسخ