آغاز نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ – تصاویر/ بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی : عشایر ، رنگواره های یک رنگ

امید است به همت همه ملت، اقشار همه ملت، عشایر محترم ایران ، تمام اقشار ملت این بار سنگین به منزل برسد

— امام خميني(ره)
نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی از امروز در پایتخت آغاز به کار کرد.

به گزارش (ایسنا)، این نمایشگاه با ۴۳۵ غرفه از بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) ۲۰ خردادماه) هم‌زمان با روز جهانی صنایع دستی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد و تا یکشنبه (۲۵ خردادماه) ادامه دارد.

رییس سازمان میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری – پس از افتتاح نمایشگاه، از یکی از سالن‌ها دیدن کرد و گفت‌وگوی مختصری با برخی هنرمندان داشت.

در نمایشگاه امسال، ۲۷۵ هنرمند در کنار اتحادیه‌ها،‌ تشکل‌های مردمی، انجمن‌ها، دانشکده‌ها، انجمن‌های دوستی ایران و تعدادی از کشورها، سازمان امور زندان‌ها و کشورهایی مانند هند، افغانستان، ازبکستان، چین، ترکیه و عراق حضور دارند.

در محوطه‌ی نمایشگاه‌ نیز سیاه‌چادرهای استان‌های کردستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، ایلام و چهارمحال‌وبختیاری برپا شده‌اند که به سوغات و غذاهای محلی‌شان را می‌فروشند.

محصولات چرم، چوب و فلز همراه زیورآلات، تن‌پوش‌های سنتی، زیرانداز، رودوزی، سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، سفال، سرامیک، شیشه، میناکاری‌ها، قلم‌زنی‌ها و … در این نمایشگاه ارائه شده‌اند. امسال قیمت محصولات براساس نظر کارشناسی تعیین و با برچست مشخص شده‌اند.

ساعت بازدید از نمایشگاه ۱۵ تا حدود ۲۱ است.

نمایشگاه در سالن‌های ۸،۷ و ۹ نمایشگاه بین‌المللی برپا شده و دسترسی آن از ورودی جنوبی نمایشگاه آسان‌تر است.

تصاویر/ بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی

۲۰ خرداد ۱۳۹۳  –  ۱۶:۰۴

آئین بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی صبح امروز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

ارسال یک پاسخ